»Po pogovoru s katarskim ministrom za energijo se nam odpira možnost, da lahko v kratkem dobavimo katarski plin in si tako zagotovimo fleksibilnost dobav. Seveda moramo najprej zagotoviti proste terminalne zmogljivosti, šele nato lahko sledijo naslednji koraki. Naredili smo velik korak naprej k temu, da diverzificiramo naše dobave plina, saj se tudi Katar zavzema za sodelovanje.«
»Lahko rečem, da pogovori potekajo, ne bom pa govoril o nobeni ceni. Katar je pripravljen sodelovati nadalje, katarsko podjetje z našimi dobavitelji, država pa se tu umakne, kajti ne more država vplivati na to, da zasebno ali državno podjetje določene količine zakupi, če to ni v komercialnem interesu.«
»Dnevno se pogovarjamo o tem, kako razpršiti dobavo plina, in iščemo najboljše mogoče kombinacije, da si Slovenija zagotovi neodvisnost od dobave ruskega plina.«
»Najprej je treba zagotoviti kapico za ves plin. Če ta ukrep ne bo deloval, pa bomo šli še korak dlje.«
»S podpisom si bomo v manj gotovih časih zagotovili dodatno zanesljivost pri oskrbi s plinom, zato sem vesel in ponosen, da nam je uspelo.«
»Letos smo naredili velike korake pri diverzifikaciji dobav plina in nadomeščanju ruskih fosilnih goriv. Vendar pa bi se lahko prihodnje leto pojavilo pomanjkanje 30 milijard kubičnih metrov zemeljskega plina. S skupnim naročanjem plina bomo uporabili ekonomsko in politično težo EU-ja, da bi zagotovili več dobav plina za naše državljane in industrijo.«
»Ugotovitev je bila, da so razmere ugodne – pri cenah plina smo denimo na precej nižjih ravneh – tako da si lahko podjetja že danes zagotovijo nižje cene plina za 2024.«
»Več možnosti je za dobavo plina iz S. Afrike, Alžirije, Katarja, ZAE. Zaprt trg nikakor ni, tudi menjava plina med Španijo in Italijo – poteka vrsta dejavnosti.«
»V povezavi z dobavo plina iz pogodbe z Gazpromom lahko povemo, da dobave plina ne dosegajo nominiranih količin.«
»Slovenija lahko prek Krka in Italije uvozi dovolj plina, da je neodvisna od uvoza ruskega plina.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju